fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)
Фото: Принтскрин

Tag: жртви

Десетици убиени во саудиски воздушен напад во Јемен

Телевизијата Ал Џезира тврди дека саудиски борбени авиони нападнале пазар во јеменскиот град Таиз, убивајќи најмалку 20 лица, а оставајќи неколку десетици повредени. Според катарската телевизија, цел на нападот бил ...

Македонските граѓани се безбедни

Според информациите од македонското Министерство за надворешни работи, евакуирани се сите македонски државјани кои што живеат на островот Сент Мартин. И Македонката што живее на францускиот дел од островот и ...

Стоп за злосторствата против човештвото!

Меѓународниот ден за поддршка на жртвите на тортура, 26 Јуни, секоја година претставува мачен потсетник за сè поголемиот број жртви на сурово, нечовечно или понижувачко постапување и казнување, но истовремено, повикува ...

Една минута молк за #Брисел

Со една минута молк, точно на пладне, ЦИВИЛ - Центар за слобода, им оддаде почит на 34-те жртви во бомбашките напади, кои се случија утрото на 22-ри март, во Брисел. ...

Page 4 of 4 1 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER