fbpx
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: Зоран Иванов

Иванов: Ти си гласот, ти си моќта!

Зоран Иванов, новинар, ви порачува: Ти си гласот, ти си моќта. Гласај! https://www.youtube.com/shorts/EJfoqircJSM Придружетени се и направете го вашиот план за гласање: https://actionnetwork.org/forms/glasaj Инцијативата можете да ја следите на медиумската ...

Иванов: Треба да излеземе и да гласаме, тоа е слобода, тоа е демократија, тоа е наш избор

„Гласањето е само чин на претпоставка. За подобар живот, за напредок, за демократија, за слобода, за наш избор. Изборот треба да го направиме. Чинот на гласање е наш избор“, вели ...

Иванов: Демократијата е слобода!

Новинарот Зоран Иванов, со пораката за важноста на демократското право на глас: Демократијата е слобода, гласањето е слобода. Гласањето е слободен избор, секој глас е наш глас, наша сопственост! https://www.youtube.com/shorts/_SFXwCgcw5A ...

Дури тогаш бргу, многу бргу постизборно, Софија ќе ви ја испорача и тоа онака по нивно, баш – „гордо”

ЗОРАН ИВАНОВ Ќе ја враќала гордоста македонска, онака интелектуално, Александар ли ќе го воскреснува или татко му, идентитетот ни бил загрозен, идентитетот несигурни едни во себе, безидентски манипуланти, ќе сме ...

Зоран Иванов

За после, таму некаде ноќта на 8-ми петти, да нe зажали што на изборите истрчала во исти дресови со дечкиве од македонската партиска геријатрија

ЗОРАН ИВАНОВ Се собраа во ВМРО-ДПМНЕ, се освежи опозицијата со добрите стари мету анти НАТО и анти ЕУ национал популисти, си се вдомија пак потстанарски, си се прибраа доизборно назад ...

Фото/ Зоран Иванов од неговиот Фејсбук профил

Иванов: Судот и пресуди на правдата

ЗОРАН ИВАНОВ Судијката што преку случајот ИРЛ го осуди новинарството всушност го осуди и судот, а судот ја поништи правдата и тоа е тој затворен македонски транзициски криминоген круг во ...

Зоран Иванов

Иванов: Мирчевски ја злоупотреби Канал 5, треба да се извини на јавноста и подомаќински да се однесува

Непристојно е да избркаш гостин и да упаднеш во телевизија. Утредента очекував дека ќе се најде начин со некоја блага варијанта директорот Мирчевски да се извини, обрати до јавноста, да ...

(ВИДЕО) Иванов: Телевизијата е моќна платформа, микрофонот е оружје

Новинарот Зоран Иванов, во Отворено студио на ЦИВИЛ, за инцидентот во Канал 5 и вклучувањето во емисијата „Само вистина“, на директорот Иван Мирчевски, кога го избрка гостинот Исмет Рамадани, советник ...

Аналитичари: На Мицкоски му престојат „тешки“ денови – дали Арсовска може да биде „шпицен играч“ место него?

Новата анкета на неделникот Фокус,покажа драстично разместување на расположението на политичките преференции на граѓаните после последниот жесток партиско-политички судир меѓу поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и Христијан ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER