fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

ГРАЃАНСКА АКЦИЈА

Мултикултурализмот и (не)дискриминацијата во институциите и општеството

ЦИВИЛ ќе одржи јавен настан на тема „Мултикултурализмот и (не) дискриминацијата во институциите и општеството, денес, со почеток 13, 30 часот. На настанот ќе се говори за младите и нивното...

Read more

ЦИВИЛ во Гостивар во акција против дезинформациите

ЦИВИЛ денеска го посети и Гостивар каде во комуникација со граѓанките и граѓаните зборуваше за граѓанската акција против дезинформациите и пропагандата. „Граѓанките и граѓаните на Гостивар искажуваат една сериозна недоверба...

Read more

Акција на ЦИВИЛ против дезинформациите и пропагандата во Тетово

Тимот на ЦИВИЛ денеска во Тетово како дел од теренските активности одржа и прес-конференција на која се промовираше пректот „Зад димната завеса“ и заложбите во борбата против дезинформациите и пропагандата....

Read more

Онлајн настан на ЦИВИЛ: Циркуларна економија – потенцијали и предизвици за идните генерации

ЦИВИЛ организира онлајн настан на тема „Циркуларна економија: Потенцијали и предизвици за идните генерации“ на 26 мај 2022 година, со почеток во 12 часот. На настанот ќе говорат лидерката на...

Read more

Јавен настан на ЦИВИЛ: Дезинформациите и пропагандата во медиумите

ЦИВИЛ продолжува со серијалот „Зад димната завеса“, денеска, 19 мај, со почеток во 13:30 часот. Тема на панел дискусијата е „Дезинформациите и пропагандата во медиумите: Влијание на проруските наративи врз...

Read more

Панел дискусија на ЦИВИЛ за дезинформациите и пропагандата

ЦИВИЛ продолжува со серијалот „Зад димната завеса“, на 19 мај, со почеток во 13:30 часот. Тема на панел дискусијата е „Дезинформациите и пропагандата во медиумите: Влијание на проруските наративи врз евроатлантската...

Read more

Во фокусот на ЦИВИЛ: Национализмот и дискриминацијата на локално ниво

Во фокусот на ЦИВИЛ се национализмот и дискриминацијата на локално ниво. Во најновото издание „Во фокусот“ станува збор за национализмот и дискриминацијата на локално ниво, за првичните резултати од истражувањето...

Read more

ЦИВИЛ на средба со премиерот Ковачевски: Предвремени парламентарни избори се целосно непотребни, би ги загрозиле клучните процеси и стабилноста на земјата

Петчлена делегација на ЦИВИЛ одржа работна средба со премиерот Димитар Ковачевски на 10 мај. На средбата стана збор за три големи теми како што се мултикултурализмот и имплементацијата на Стратегијата...

Read more
Page 2 of 85 1 2 3 85

CIVILMEDIA NEWSLETTER