fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

МРЕЖА

Бочварски: ТВ Алфа да се извини за ширење на лаги и манипулации

„Најостро реагирам на лажната пропаганда која е пласирана на телевизија Алфа со цел ширење лаги и манипулација на граѓаните. Запрепастува како се осмелиле да употребат фотографија за која јасно стои...

Read more

Заев: Мицкоски, Чулев и ВМРО-ДПМНЕ преземаат опасни чекори во здравствената криза

„Дали Наќе Чулев се консултираше со Мицкоски пред да одлучи да го загрозува здравјето на граѓаните? Дали Мицкоски го натера Чулев да организира настан среде пандемија без мерки на заштита?...

Read more

Филипче: Сцените од денес во Струга се крајно разочарувачки за мене

„Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене. Ги толкувам единствено како целосно непочитување на здравствените работници и сите кои деноноќно работат за да ја надминеме...

Read more

ВМРО-ДПМНЕ со црна кампања против СДСМ, Владата и мерката покачување на акцизата за нафта

„Не сакаат избори, а на големо водат црна кампања против СДСМ. Лицемери и манипулатори вмронски!“, е коментарот што на Твитер се појави заедно со фотографии од флаери по сандачиња во...

Read more

Петровска: Во време на вонредна состојба неодговорно и несовесно е од терен да се повлечат 80 полициски возила

„Во услови на вонредна состојба и полициски час, од терен да повлечеш 80тина полициски возила и најмалку 100тина полицајци за да снимаш спот е неодговорно и несовесно раководење!!!Зарем полициските службеници...

Read more

Заев: Од нас зависи колку силно ќе удри „чеканот“ и колку долго ќе трае „танцот“ во борбата против корoна вирусот

„Стратегијата на „чекан“ и „танц“ во справување со корона вирусот e базирана на долгорочен план за сузбивање на вирусот преку комбинирани мерки и интензитет на нивно спроведување.Оваа стратегија предвидува комбинација...

Read more
Page 24 of 29 1 23 24 25 29

CIVIL MEDIA NEWSLETTER