fbpx
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фотомонтажа: РИБАРО
ОЈО/ Фото Б. Ј., ЦИВИЛ
Емануел Макрон

МРЕЖА

Заев: Мицкоски, Чулев и ВМРО-ДПМНЕ преземаат опасни чекори во здравствената криза

„Дали Наќе Чулев се консултираше со Мицкоски пред да одлучи да го загрозува здравјето на граѓаните? Дали Мицкоски го натера Чулев да организира настан среде пандемија без мерки на заштита?...

Read more

Филипче: Сцените од денес во Струга се крајно разочарувачки за мене

„Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене. Ги толкувам единствено како целосно непочитување на здравствените работници и сите кои деноноќно работат за да ја надминеме...

Read more

ВМРО-ДПМНЕ со црна кампања против СДСМ, Владата и мерката покачување на акцизата за нафта

„Не сакаат избори, а на големо водат црна кампања против СДСМ. Лицемери и манипулатори вмронски!“, е коментарот што на Твитер се појави заедно со фотографии од флаери по сандачиња во...

Read more

Петровска: Во време на вонредна состојба неодговорно и несовесно е од терен да се повлечат 80 полициски возила

„Во услови на вонредна состојба и полициски час, од терен да повлечеш 80тина полициски возила и најмалку 100тина полицајци за да снимаш спот е неодговорно и несовесно раководење!!!Зарем полициските службеници...

Read more

Заев: Од нас зависи колку силно ќе удри „чеканот“ и колку долго ќе трае „танцот“ во борбата против корoна вирусот

„Стратегијата на „чекан“ и „танц“ во справување со корона вирусот e базирана на долгорочен план за сузбивање на вирусот преку комбинирани мерки и интензитет на нивно спроведување.Оваа стратегија предвидува комбинација...

Read more

Спасовски: Во вонредна состојба правата и слободите не се ограничуваат по автоматизам

Во вонредна состојба државата и општеството продолжуваат да функционираат, а правата и слободите не се ограничуваат по автоматизам“, истакна техничкиот премиер Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил. https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1527372957440322 „Вонредната состојба...

Read more

Спасовски: Направивме економски пресврт за две и пол години

„По две и пол години водење силна и одговорна економска политика направивме економски пресврт“, напиша утрово премиерот Оливер Спасовски на својата официјална страна на Фејсбук. https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1485415314969420     „Од БДП...

Read more
Page 23 of 27 1 22 23 24 27

CIVIL MEDIA NEWSLETTER