fbpx
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фотомонтажа: РИБАРО
ОЈО/ Фото Б. Ј., ЦИВИЛ
Емануел Макрон

МРЕЖА

Смарт контејнери, Скопје смарт сити и Скопје Велоград, сѐ во едно!

„Иницијатива1“ на Твитер објави фотографии и видео каде што се гледа дека и на велосипедските патеки има ѓубре. Несовесните граѓан(к)и наместо сметот да го фрлат во новите контејнери, тие го...

Read more

Гонете го у бестрага!

Васко Лазаревски, директен како и секогаш, тукушто објави Фејсбук коментар на изјавите на генсекот на ВМРО-ДПМНЕ, Јанушев во општина Чашка. Лазаревски пишува: Утре #ГрадСкопје ќе усвои Стратегија за етничка интеграција...

Read more

„Ѓубрето“ ги гони несовесните граѓан(к)и

На Твитер е објавено видео во кое еко-активистите на интересен и несекојдневен начин ги предупредуваат, односно едуцираат граѓан(к)ите да не фрлаат отпадоци надвор од кантата за отпадоци. https://twitter.com/Mr_DrinksOnMe/status/1181833479543296006

Read more

Таравари: Градската куќа во Скопје да стане дневен центар за деца со посебни потреби

По информацијата дека Град Скопје ќе ја продава барокната Градска куќа која беше дел од проектот Скопје 2014, објектов во којшто требаше да се сели градската администрација во јавноста се...

Read more

Твит на денот: Како партиите ќе ја одбележат позитивната одлука на Бундестагот?

Како партиите ќе ја одбележат позитивната одлука на Бундестагот? Прочитајте во твитот на денот... https://twitter.com/cccruella/status/1177473306716340226 „Очекувам 10 преса денес 3 да им бидат "добија ок ама чекајте другари", бар 2...

Read more

Премиерот Заев им се заблагодари на германскиот Бундестаг и на владиниот тим на канцеларката Меркел

Премиерот Зоран Заев се појави со порака на социјалните мрежи веднаш по одлуката во Бундестагот, во која им упати благодарност на германските пратенички и пратеници и на владиниот тим на...

Read more

Кежаровски: Не се предавам!

„Во 2013 година ме осудија на 4,5 години затвор, во 2015 Апелација кажа „само“ 2 години... А денеска обвинителството „на Рускоска“ ме осуди на казна - ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР... Само го...

Read more
Page 25 of 27 1 24 25 26 27

CIVIL MEDIA NEWSLETTER