fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

МРЕЖА

Спасовски: Во вонредна состојба правата и слободите не се ограничуваат по автоматизам

Во вонредна состојба државата и општеството продолжуваат да функционираат, а правата и слободите не се ограничуваат по автоматизам“, истакна техничкиот премиер Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил. https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1527372957440322 „Вонредната состојба...

Read more

Спасовски: Направивме економски пресврт за две и пол години

„По две и пол години водење силна и одговорна економска политика направивме економски пресврт“, напиша утрово премиерот Оливер Спасовски на својата официјална страна на Фејсбук. https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1485415314969420     „Од БДП...

Read more

Жарко Трајановски: Ќе го брани ли ВМРО-ДПМНЕ Договорот од Преспа како што ја бранеше Привремената спогодба?

Кога беше потпишана „Привремената спогодба“ во 1995 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изјави: „Ова што се случува е срамен пораз за македонската надворешна политика“. Помина една деценија, а ВМРО-ДПМНЕ почна да ја...

Read more

Дескоска: На преговарачката тројка од ВМРО, очигледно бегањето им стана партиска определба

„Навистина жалам што преговарачкава тројка на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавното обвинителство вчера избега од разговорите. Очигледно бегањето им стана партиска определба. Сепак, ќе биде закажана јавна расправа за законот....

Read more

Старата приказна продолжува, тотална глупост или валкана пропаганда?

Фејсбук страницата „Само Македонија“ објави фотографија на која се Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и генерал Павле Арсоски. На фотографијата, со црвено е заокружен еден простор од униформата на генералот,...

Read more

Најчевска за Каракамишева: 11 години ги користеше сите бенефиции на корумпираната власт.

Проф. Мирјана Најчевска, како реакција на барањата што деновиве ги упатува Тања Каракамишева во порталите блиски до ВМРО-ДПМНЕ, напиша кратка, но многу јасна порака на својот Фејсбук профил. 11 години...

Read more

Ременски: За вистинска борба против криминалот не требаат бонуси, заштита или бомби

Пратеничката и потпретседателка на Собранието на РСМ, Фросина Ременски, со јавноста сподели неколку информации поврзани со случај на непотизам и злоупотреба на службена положба, како и прашањата за „недопирливоста“ на...

Read more

Претседателот Пендаровски сподели импресии и фото албум од Конференцијата на ЦИВИЛ „Меѓу стремежите и реалноста“

Претседателот Стево Пендаровски, на својата Фејсбук страница сподели импресии и фото албум од Конференцијата „Меѓу стремежите и реалноста“ посветена на постигнувањата, предизвиците и перспективите на граѓанското општество, на која тој...

Read more

Кировски: Апасиев може да гостува на Телма, но не како левичар, затоа што не е левичар!

Откако Димитар Апасиев јавно се пожали дека за партијата Левица нема место во етерот на Телевизија Телма, главниот уредник Атанас Кировски му одговори на Апасиев. „Димитар, може да гостуваш на...

Read more
Page 25 of 29 1 24 25 26 29

CIVIL MEDIA NEWSLETTER