fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

МРЕЖА

Кежаровски: Не се предавам!

„Во 2013 година ме осудија на 4,5 години затвор, во 2015 Апелација кажа „само“ 2 години... А денеска обвинителството „на Рускоска“ ме осуди на казна - ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР... Само го...

Read more

Патриотизам

„Веома врло патриотски: бугарски пасош, германски таблици, знамето од Вергина  и името не го даФаме“, коментар на Боби Илиевски на фотографија, „експонат“ на патриотизмот во нашата држава. https://www.facebook.com/100001314050564/posts/2353992171321228/

Read more

Најчевска: Инфомакс не е медиум туку разгласна станица на ВМРО-ДПМНЕ

Професорката Мирјана Најчевска, го осуди порталот Инфомакс како создавач на лажни вести, разгласна станица на ВМРО-ДПМНЕ и дека треба да бидат цел на соодветно санкционирање. „Прво, Инфомакс не е медиум...

Read more

„Мини фини буџетчиња“ го даде првиот резултат

„Мини фини буџетчиња го даде првиот резултат. Честитки...“, коментира Горан Туругунов на Фејсбук, како реакција на назначувањето на Нина Ангеловска за нова министерка за финансии. https://www.facebook.com/goran.temenugov/posts/10220153145169910  

Read more

Пердуви од чарлиевите ангели пред вратата на СЈО

„Пред вратата на СЈО најдени пердуви од чарлиевите ангели“ гласи твитот на @Azhdaja како одговор на новонастаната состојба во Специјалното јавно обвинителство со претрес на вработените на самиот влез и излез...

Read more

Гафот на Заев

Се сеќавам дека Заев ги почна своите активности како премиер со посета на еден собир на ЛГБТ заедницата во Музејот на современата уметност во Скопје. Бев таму и паметам дека...

Read more

Димитриевски: Афера „Рекет“ мора да има интензивна истрага и експедитивна разрешница!

„Афера „Рекет“, мора да има интензивна истрага и експедитивна разрешница! Доволно е со делење на совети и памет, што треба да се направи, ги држите позициите, имате одговорност, работете и...

Read more

Шест најголеми неуспеси што дефинитивно ја убија надежта во Македонија

6 најголеми неуспеси што дефинитивно ја убија НАДЕЖТА во Македонија: 1. Мулти-партиски систем. „Демократските“ партии ги водат истите лица / семејства кои беа на лидерски позиции и во комунизмот. 2....

Read more
Page 27 of 29 1 26 27 28 29

CIVIL MEDIA NEWSLETTER