Categories

Во интервју за германскиот весник ФАЦ, премиерот Заев открива детали од бегството на експремиерот Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат тие информации,...

Прочитај повеќе...

Кичевчанецот Ел Чека, по неколку бомби во кои се слушаат високи функционери на ДУИ, објави прислушуван разговор што се води на македонски јазик, а во која се зборува за...

Прочитај повеќе...

Поранешниот пратеник и висок функционер на ДУИ Хајрула Мисини кој во 2001 година беше и портпарол на ОНА, денеска си даде оставка од партијата.

Прочитај повеќе...

По средбата со германската канцеларка Ангела Меркел каде се поизвесно станува дека датумот за преговори со ЕУ нема да се додели летово туку во Септември, дома веќе почна да...

Прочитај повеќе...

Во денешниот избор за редовната рубрика на ЦИВИЛ Медиа – МРЕЖА, во која одбираме статус на денот, ја имаме професорката и активистка на ЦИВИЛ, Фросина Митрушева. Овој пат, таа...

Прочитај повеќе...

Заев: Уверени сме дека Северна Македонија ќе ги започне преговорите со ЕУ оваа година Делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, предводена од претседателот на Владата Зоран Заев, заедно...

Прочитај повеќе...

На социјалните мрежи во 11:30 часот се прошири иницијатива која бара отстранување на седиштето на ДУИ од Тетово.

Прочитај повеќе...

Премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел остварија 40 минутна средба, но без изјави за медиумите, со што останува  а состанокот заврши без изјави за медиумите.

Прочитај повеќе...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска од Конференцијата за европска безбедност во Гармиш-Партенкирхен порача дека е време Европскиот совет да ја следи јасната препорака на Европската Комисија и да одреди...

Прочитај повеќе...

Во рамките на економскиот форум во Берлин, премиерот Зоран Заев денеска се очекува да одржи средба со германската канцеларка Ангела Меркел.  Заев на средбата ќе биде придружуван од вицепремиерот за...

Прочитај повеќе...