epa08195283 Tedros Adhanom Ghebreyesus, Director General of the World Health Organization (WHO), informs the media about the current situation regarding the novel coronavirus (2019-nCoV), during a press conference, at the World Health Organization (WHO) headquarters in Geneva, Switzerland, 05 February 2020.  EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI

Датумот – уште една изгубена битка за лудаците, уште една победа за нашата подобра иднина

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Во секое зло по некое добро. Северна Македонија - членка на НАТО и старт на преговорите со ЕУ. Не е лошо, за вакво време-невреме. Ова зло ќе помине...

Read more

Разликата меѓу нормалноста и лудилото станува уште повидлива во битката со корона-вирусот

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Наместо популистички и сензационалистички, нашите власти реагираат сериозно, мудро и соодветно на ситуацијата со корона-вирусот. Јасно е најавено, и нема кој не се согласува - нема да има...

Read more

Најризична група за корона – нашите славни, надмени, површни и сезнајни будали и нивните шефови лудаци!

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Најризична група во кризава со корона-вирусот се неинформираните, оглупавените, заслепените, арогантните, површните, лицемерните и лековерните - оној дел од јавноста што го произведе пропагандната машинерија за оглупавување...

Read more

Рокенрол

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Многу рокери во Македонија беа против прославата за влез во НАТО. Велеа - немаат ништо со политика, тоа е од чисто антимилитаристички, пацифистички побуди. Рокенрол. Океј. Гледам...

Read more

Голема победа за граѓаните и европската иднина, тажен ден за криминалците и лудаците

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Со денешната оценка, ЕУ ѝ оддаде признание на Северна Македонија и напорите што ги вложија институциите и сите прогресивни сили во земјата, за да се отворат преговорите...

Read more

Прашајте го Груевски?

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ За секој криминал од минатото на партијата што ја води, Мицкоски вели - прашајте го Груевски. Тука е проблемот Мицкоски. Цела деценија додека беше на власт Груевски,...

Read more

Што да избереме: Нормалност, едначење на лудилото и нормалноста, или лудило?

Sanity Insanity Showing Health Care And Display

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Најотворено да ви кажам драги луѓе, како што стојат работите, и на овие избори, како и неколку изборни циклуси наназад, за жал, не избираме помеѓу различни опции и...

Read more

На овие избори ќе има понуда за сите, само за милион бојкотери на „Северна“ не?!

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Како никогаш досега, за љубителите на сите идеологии, бои и нијанси на политичкиот спектар, на овие избори ќе има јасна и конкретна политичка понуда. Има понуда за...

Read more
Page 1 of 7 1 2 7
Currently Playing