fbpx
Стево Пендаровски / Социјални мрежи
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс

Владата не прифатила ни разговор за идентитетот, Апасиев изгубил контакт со реалноста и се срамоти по социјалните мрежи

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Лажниот левичар и ултранационалист, без ни малку срам и достоинство, продолжува со својата евтина кампања со плитки лаги. Навистина, зачудува тоталното отсуство на такт во неговото јавно...

Read more

Трифун до Апасиев: Оратору мој!

Интересно сведоштво сподели пратеникот на СДСМ, Коста Костадинов на своите профили на социјалните мрежи. Неверојатна блискост искажал богаташот Трифун Костовски со „левичарот“ Димитар Апасиев. Костадинов напиша: На излегување од салата,...

Read more

Штипска политичка есен

пишува: ВОЈО МАНЕВСКИ Ние во Штип имаме кадри за секоја влада без разлика кој ќе ја прави е легендарна изјава на еден поранешен министер од Штип. Колку тоа денес е...

Read more

Roma lives matter!

пишува: Дехран Муратов „Ѓупска работа, возат пијани, а што да згазеа некое дете“, „Што си бараа тоа си најдоа“, „Еве ви дојде живот, сега нека ве тепаат“, „За кило салама...

Read more

Со вакво ДПМНЕ, СДСМ уште долго ќе остане на власт, а јунаците на ВМРО веќе се превртуваат во гроб

пишува Арбен Зеќири Не е точно дека нема реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Денеска, на седницата за избор на нова Влада се убедив дека работите се промениле. Со сите скандали, корупциски афери,...

Read more

Големи и мали националисти!

пишува: Дехран Муратов Додека големите „патриоти“ се препукуваат преку медиумите или социјалните мрежи, за тоа кој е поголем патриот, и додека разни политичари, аналитичари, па дури и глумци шират параноја...

Read more
Page 21 of 23 1 20 21 22 23

CIVIL MEDIA NEWSLETTER