fbpx
Меморијален центар Поточари - Сребреница
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: МИА архива
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)

Силјановска-Давкова и Ванковска, двете лица на монетата за поткусурување на Груевски

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

ДРАГАН МИШЕВ Следејќи ги слоганите на кампањите на политичките партии кои стојат зад кандидатурите на Силјановска - Давкова и Ванковска во трката за претседател на Република Северна Македонија, во кои...

Read more

(ГАЛЕРИЈА) Да не биде „не сте знајали“, после гласање џабе ви е каење

ГАЛЕРИЈА

ДРАГАН МИШЕВ За време на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ за поддршка на кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова, на трибините и пред салата , како и пред гласачките кутии, можеа...

Read more

Веќе 24 месеци трае 72 часовната руска „специјална операција“ во Украина

ДРАГАН МИШЕВ Денес се навршуваат полни 24 месеци откако започна неиспровоцираната целосна руска воена агресија врз Украина, која започна во раните утрински часови на денешен ден пред две години. Овој...

Read more

Пропагандата и реалноста: Мицкоски, Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ ветуваа голема победа и во 2019 и 2020, ама…

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал победа на Силјановска и масовна поддршка. Мицкоски во...

Read more

Институционалното кршење на темелните права на сите граѓани е натпартиска навика

DeepAI

Од МВР информираат дека возачките дозволи од 00 часот на 13 февруари 2024 година ќе важат само со името Република Северна Македонија. Дали народов беше предупреден за ова, како за...

Read more

Премиерот Ковачевски му посака топло добредојде во Скопје на американскиот државен секретар Блинкен

Премиерот Димитар Ковачевски преку објава на Фејсбук му посака топло добредојде во Скопје на американскиот државен секретар Антони Блинкен. „На средбата попладнево уште еднаш ги истакнавме нашите одлични односи и...

Read more

НМКаменот од блиску доаѓа

Фото: Скриншот од видео на 360 степени

ДРАГАН МИШЕВ Кратенката НМК (NMK), која според Преспанскиот договор е наменета исклучиво за регистарските таблички на возилата во земјава, веќе извесно време е стандард на патоказите во една соседна земја,...

Read more
Page 1 of 23 1 2 23

CIVIL MEDIA NEWSLETTER