Categories

Мисијата на ОБСЕ во Косово организира панел-дискусија со новинари и со претставници на органите за спроведување на законот и обвинителството, по повод Меѓународниот ден за ставање на крај на...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган поднел тужба против Булент Тезџан, член на опозицијата, бидејќи го нарекол турскиот лидер „фашистички диктатор“, пренесува балканскиот сервис на „Радио Слободна Европа“, јавува МЕТА.

Ирачкиот премиер Хајдер ал Абади денеска изјави дека единствено прифатливо решение за Владата во Багдад е Ирачки Курдистан да го поништи референдумот за независност, што беше одржан на 25...