fbpx
Foto: Wikimedia commons
Фото: Твитер на украинската амбасадорка Лариса Дир
Фото: Телеграм
Фото: МИА

Tag: Берово

фото: ЦИВИЛ

Жител на Берово добил кривична пријава поради напад на медицинска сестра

Полициската станица Берово поднесе кривична пријава против беровчанецот О.К. (27)  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. МВР информира дека на 6 мај околу 21 часот во ...

Градоначалникот на Берово го користел службеното возило за приватни цели!

Градоначалникот на Општина Берово, Драги Наџински се сомничи за сторено кривично дело „Злоупотреба на службена положба и овластување“, затоа што според МВР, 32 пати го користел службеното возило за приватни ...

Учете граѓанско новинарство во Штип

ЦИВИЛ – Центар за слобода ги повикува  сите заинтересирани граѓанки и граѓани да се пријават на петиот семинар за  граѓанско новинарство во Штип и уште еднаш да ја покажат иновативната ...

„Напред!“ утре во Кочани, Виница, Берово, Радовиш и Василево

Караванот Напред!, како дел од активностите на ЦИВИЛ – Центар за слобода за селекција, ангажирање и едуцирање на долгорочни, краткорочни и граѓански набљудувачи на изборите во Македонија, викендот продолжува во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER