fbpx

Tag: Стево Пендаровски

Пендаровски: Не треба да нè плаши НАТО

Стево Пендаровски, национален координатор за НАТО, на трибината за НАТО на ЦИВИЛ-Центар за слобода, изјави дека луѓето во Македонија не се запознаени што точно ќе претставува приклучувањето кон НАТО. Најчестиот ...

Македонија во НАТО: Задачи, предизвици и можности

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, Амбасадорката на Република Хрватска, Данијела Баришиќ, Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски и политичкиот аналитичар, д-р Сашо Орданоски вчера говореа на панел дискусијата „Членството на Република Македонија ...

Пендаровски: Членството во НАТО државата ќе ја чини колку двата лава на мостот Гоце Делчев

„Ако земеме во предвид дека до скоро време процентот на поддршка беше 92-98 проценти, тоа значи дека граѓанките и граѓаните не се запознаени. Во последните години процентот е драстично опаднат. ...

Панел на ЦИВИЛ за предизвиците и можностите од членството на Македонија во НАТО

ЦИВИЛ – Центар за слобода организира панел-дискусија „Членството на Република Македонија во НАТО: Задачи, предизвици и можности“ на 8 февруари 2018 година, во хотел Сити Парк, со почеток во 13 ...

Констатирани оставките на Пендаровски, Ковачевски и Ибраимовски

Пред почетокот на денешната собраниска седница, на која треба да се разгледува Дополнетниот предлог на буџет за 2018 година, беа констатирани оставките на праетниците Стево Пендаровски и Васко Ковачески и ...

Промени во владиниот состав

Испразнетите места кои требаше да се пополнат во Владата, вчерашното напуштање на министерската позиција на Самка Ибраимовски и разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ...

Стево Пендаровски нов национален координатор за НАТО

Стево Пендаровски е именуван за национален координатор за подготовка на Македонија за членство во НАТО, информира денеска портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.  Одлуката за назначување на пратеникот на СДСМ и поранешен ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER