fbpx
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во посета на регионот Донецк, 19 април 2024 (фото извор: Кабинет на Претседателот на Украина)
Контра протест во Тирана во престрет на „Парадата на Гордоста“ / Фото: ЦИВИЛ Медиа

Tag: демант

Фатмир Битиќи

Битиќи ги демантира шпекулациите за негово преминување во ВЛЕН

Досегашниот вицепремиер за економски прашања и потпретседател на СДСМ во оставка, кој освои пратенички мандат во нoвиот парламентарен состав, Фатмир Битиќи, преку објава на Фејсбук ги демантира шпекулациите што се ...

Кијив го отфрли лажното и апсурдно тврдење на Путин дека Украина е вмешана во нападот во Москва

Украинското воено разузнавање остро ги отфрли коментарите на рускиот претседател Владимир Путин за наводната вмешаност на Украина во вчерашниот терористички напад во концертната сала во Москва, објави ДПА. Тврдењето на ...

Албин Курти

По објавите на косовски медиуми за обид за атентат на Курти во Скопје, МВР демантира

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи Тони Ангеловски денеска во изјава за ЦИВИЛ МЕДИА демантираше дека имало каков било обид за атентат на косовскиот премиер Албин Курти за време на ...

Фото: Укринформ

Кабинетот на Зеленски демантира дека е разрешен Залужни, дезинформацијата ја пренесоа и дел од македонските портали

Украинскиот претседател Володимир Зеленски не го разреши врховниот командант на вооружените сили на Украина Валериј Залужни, изјави прес-секретарот на претседателот Сергиј Никифоров во коментар за Укринформ. „Нема тема за разговор. ...

Демант од МОН: Не сме иницирале покачување на партиципацијата за студирање, студентите да бидат спокојни

Министерството за образование и наука ги демантира информациите дека на иницијатива на Министерството за Владата ќе се зголеми двојно партиципацијата за студирање на државните високоообразовни установи на сите три циклуси ...

Сања Лукаревска, брифинг со новинарите, 15 јануари 2024

Лукаревска, УЈП: УЈП го покани портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Стоилковски на обука во Даночната академија за да ги научи даночните процеси

Управата за јавни приходи ги демантира наводите и обидите за ширење на шпекулации од страна на ВМРО – ДПМНЕ. Го покануваме Наум Стоилковски и му стоиме на располагање, преку нашата ...

Демант на лагите на ВМРО-ДПМНЕ: УЈП нема вратен поврат на ДДВ кон фирмите за кои зборуваше опозицијата

Управата за јавни приходи најостро ги демантира наводите од страна на ВМРО ДПМНЕ, во кои по кој знае кој пат, изнесуваат невистини за работењето на УЈП и на тој начин ...

Фото: Министерство за правда

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

Министерството за правда ги нарече неосновани тврдењата на лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Законот за амнестија ќе се носи во скратена процедура со европско знаменце. Министерот за ...

Демант на Царинска управа: Не станува збор за обврзници со истечен рок, туку за обврзници со доспеан рок

  Царинската управа преку демант вели дека прилогот објавен на Телма во врска со неодамна запленетите обврзници, содржи непроверени информации. „Станува збор за обврзници со доспеан, а не со истечен ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER