fbpx
Палестина - Фото МИА
Фото: МИА / Архива
Фото: Медиа Претседател за сите
Фото: Принтскрин
Фото: Трн.мк
Фото: Укринформ
Бранко Тричковски, колумнист

Tag: Дојран

Средба Иванов-Радев во Дојран

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Дојран ќе оствари средба со неговиот бугарски колега Румен Радев, кој ќе престојува во работна посета на државата.  Република Македонија и Република Бугарија имаат ...

Стратегија, полемика, интерпелација, спинување…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ вчера во Собранието поднесоа интерпелација за министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, поради Предлог нацртот на стратегијата за интеграција на бегалци и на странци 2017-2027 ...

Дојран не потклекна под притисоците!

Во име на ЦИВИЛ - Центар за слобода, Џабир Дерала зборува за наодите од мониторингот на референдумот во Дојран. Граѓанките и граѓаните на Дојран вчера на референдум се изјаснуваа за две ...

Јован Џалев

Џалев: Референдум на политички игри!

Јован Џалев, еден од иницијаторите на референдумот во Дојран и дел од иницијативата „Спас за Дојран“, пред камерите на ЦИВИЛ Медиа, зборува за текот на референдумот, за неизвесноста од резултатите ...

НЕ и за Казандол!

ОИК Дојран ги соопшти резултатите и за референдумското прашање за тоа дали да продолжи изградбата на рудникот Казандол: граѓанките и граѓаните на општина Дојран, исто така, рекоа - НЕ.  Од ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER