fbpx
Руски тенкови во близина на украинската граница, јануари, 2022 (фото: скриншот од Јутубе каналот на Military Update)
epa04824767 A picture made available on 30 June 2015 shows workers start the construction of the Chinese section of the China-Russia East Route natural gas pipeline, also known as the Power of Siberia trunk pipeline, in Heihe in northeast China's Heilongjiang province 29 June 2015. The 3,968-kilometer pipeline, running from Russian gas fields to Shanghai, will be completed in 2018 to be able to carry 38 billion cubic meters of natural gas to China every year.  EPA/SONG FULAI CHINA OUT

Tag: Гостивар

Политичките надмудрувања во Гостивар сè уште го кочат донесувањето на буџетот на општината

Политичките надмудрувања и натаму го кочат донесувањето на буџетот на општина Гостивар. Прекинатата трета седница на советот на општина Гостивар, на која треба да се расправа за буџетот, наместо денеска, ...

Добро е да се знае јазикот на другите

ЦИВИЛ зборуваше со граѓанките и граѓаните на Гостивар за Законот за јазиците.  https://www.youtube.com/watch?v=4qq_43-H6G8 „Секој човек да знае јазици е добро. Јас се трудам да го научам турскиот, но тешко ми ...

Слободни медиуми во Гостивар и Тетово

Со засилено темпо денеска продолжуваат теренските активности на ЦИВИЛ во Гостивар и Тетово. Преку комуникација со граѓанките и граѓаните активистите на ЦИВИЛ ќе го презентираат проектот „Слободни медиуми за слободно општество“, ...

Советниците на Алијанса за Албанците и Беса во Гостивар со обвинувања кон министерот Спасовски

Советничката група на коалицијата Алијансата за Албанците, Беса и ДНЕТ по напуштањето на вчерашната конститутивна седница на советот на општина Гостивар информираа дека оцениле оти е неразумно да бидат дел ...

Таравари: Одлуката за кандидирање за градоначалник на Гостивар е моја!

Со министерот во заминување Арбен Таравари разговаравме за состојбите во здравството, неговата одлука за повлекување од министерската позиција, кандидатурата за градоначалник и за внатрепартиските случувања.  https://www.youtube.com/watch?v=y7bH9LO7k1Q ЦИВИЛ Медиа: Каква е ...

Села: Со Таравари ќе одиме на победа

„Ја поддржувам кандидатурата на Арбен Таравари за градоначалник на Општина Гостивар, бидејќи ние на овие локални избори што ќе се одржат наскоро, ќе настапиме со најдобрите кадри за да победиме“, ...

Page 2 of 4 1 2 3 4

CIVILMEDIA NEWSLETTER