fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива
Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

Tag: Иран

Фото: Укринформ

Мисијата на САД во ОН: Русија не би можела да ја одржи својата војна без поддршка од Северна Кореја, Иран и Кина

Руската Федерација не би можела да ја одржи својата војна во Украина без надворешна поддршка од КНДР, Иран и Кина, изјави aмбасадорот Роберт Вуд, алтернативен претставник за специјални политички прашања ...

Фото: Wikimedia Commons

Денеска ќе се одржат погребни ритуали за претседателот на Иран

Погребните ритуали за иранскиот претседател, министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан и другите кои загинаа во хеликоптерската несреќа ќе се одржат денеска во Табриз, главниот град на Источен Азербејџан. ...

Иранците, жртвите на неговиот мрачен режим и нивните најблиски  ја прославуваат смртта на Раиси, танцувајќи и наздравувајќи за фаталната хеликоптерска несреќа

(ВИДЕО) Иранците – жртви на режимот на Раиси ја прославуваат неговата смрт како Нова година

Иранците ширум светот ја слават фаталната хелихоптерска несреќа и смртта на омразениот иранскиот претседател Ебрахим Раиси, откако хеликоптерот со него и неговиот министер за надворешни работи се урна во неделата. ...

Фото. Х

Сочувство до иранскиот народ од лидери на голем број земји

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој долго време се сметаше за потенцијален наследник на врховниот лидер, ајатолахот Али Хамнеи, загина во хеликоптерска несреќа на планински терен во близина на границата со ...

ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел изрази сочувство во име на Европската унија по смртта на иранскиот претседател Ебрахим Раиси во хеликоптерска несреќа. - ЕУ го изразува своето искрено сочувство ...

Фото: Wikimedia commons

Последна сесија на Европарламентот пред европските избори, меѓу темите и Механизмот за раст на Западниот Балкан

Најновите случувања на Блискиот Исток, состојбата во Украина и европската поддршка на земјата, измените во правилата на Заедничката земјоделска политика, обвинувањата за обиди за ширење на руско влијание во институциите ...

Сафади: Јордан нема да дозволи да биде инволвиран во конфликтот меѓу Иран и Израел

Јордан нема да дозволи да се најде во средината на конфликтот меѓу Иран и Израел и со тоа да ја загрози безбедноста на своите граѓани, соопшти јорданското Министерство за надворешни ...

Фото: U.S. Embassy North Maceonia

Блинкен: САД не се дел од никакви офанзивни операции

Соединетите Држави не биле вклучени во никакви офанзивни операции, изјави државниот секретар Антони Блинкен, откако американски официјален претставник изјави за Си-Ен-Ен дека Израел извршил напад врз Иран. „Она на што ...

Page 1 of 14 1 2 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER