fbpx
Социјални мрежи
Победничката фотографија на Јулија Кочетова. Фото: Инстаграм
Фото: миа.мк
Фото: Укринформ
Фото: Х
Џелал Хоџиќ
Фото: ОЦ Медиа

Tag: Казандол

Климкин: Украина ќе го почитува решението на судот за Казандол

Украина ќе го почитува решението на судот во однос на едностраното раскинување на договорот за Казандол, истакна денеска украинскиот министер за надворешни работи Павло Климкин кој е во дводневна посета на Македонија, ...

Граѓаните победија! За Казандол!

Владата еднострано го раскинува договорот со концесионерот на Казандол, објави денеска на прес-конференција премиерот Зоран Заев. - Владата на РМ е посветена целосно на економскиот раст и заштита на здравјето ...

Владата реши да го раскине договорот за „Казандол“

Владата на Република Македонија на синоќешната 58. седница реши да  биде раскинат договорот за концесија за експлоатација на минерална суровина, бакар, злато и сребро, на локалитетот „Казандол“, кој ги опфаќа општините Валандово, ...

Уставен поведе постапка за одлуките на Советот на Валандово за референдумот за Казандол

Уставниот суд на денешната седница поведе постапка за оценка на уставноста и законитоста на две одлуки за распишување референдум на локално ниво, донесени од Советот на Општина Валандово на 3 ...

„Спас за Валандово“: Граѓан(к)ите беа сардисани од сите страни!

Граѓанската иницијатива „Спас за Валандово“ пред полноќ, во ноќта меѓу неделата и понеделникот, одржа прес-конференција на отворено, што ЦИВИЛ Медиа директно ја пренесуваше на својата Фејсбук страница, на која ги изнесе ...

Излезност до 13 часот – 21,56%

Општинската изборна комисија во 13,40 часот објави дека до 13,00 часот на 24-те избирачки места во Општина Валандово, на референдумот гласале 2.186 граѓан(к)и, или излезноста е 21,56 проценти. Набљудувачите на ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER