fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: критика

Вучиќ почна да се привидува самиот себе си: Го обвини весникот „Нова“ дека го споменува, а во насловот пишува Вучевиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ дел од своето денешно обраќање до граѓаните го посвети на критики за весникот „Нова“, а сето тоа бидејќи погрешно го прочита насловот. Иако во насловот јасно ...

ЕУ силно ја критикува Русија поради цинизмот во повлекувањето од договорот за жито

Европската унија упати остра критика кон Русија за нејзиниот „цинизам во повлекувањето од Црноморскиот договор за жито“, велејќи дека понудата од еден милион тони жито за африканските земји е „пародија ...

Леана Тачи: Срамно и профитерски е да собирате партиски поени на ваков протест

Пејачката и активистка Леана Тачи вечерва на својот фејсбук-профил упати критика поради злоупотребата на протестот за скандалот со кражбата на лекови на Клиниката за Онкологија од страна на опозицијата, која ...

Ахмети: ВМРО да не сонува за создавање мнозинство со Левица

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска на средба со граѓаните во Чегранe упати остра критика кон македонската опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. „Јас сум длабоко убеден и верувам ...

И Папата мора да носи маска

Папата Францис ги послуша критиките да не се потпира на „божествените интервенции“, туку, како и секој друг нормален човек, да носи маска за да се заштити себеси и другите. Според ...

Критика кон судството и полицијата во Македонија

Во Извештајот на Стејт департментот за почитување на човековите права се наведуваат неколку клучни прашања за Македонија поврзани со извештаите за тортура од затворските чувари, мешање во приватноста, насилство врз ...

Чиста единица за Мицковски

Како реакција по повод неуспешната интерпелацијата поднесена од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Демократската Фракција на опозицијата денеска упати остра критика кон Хриситјан Мицковски оценувајќи го целиот процес со голема единица. ...

Кумцакос: Има сериозни компликации во разговорите за името

Нови критики до грчката Влада, дека не ги известила политичките партии за текот на разговорите за името, упати одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, во интервју ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER