fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Министерство за култура

Протест: Културата не ја трпи тортурата!

Синдикатот на културата на Република Македонија (СКРМ), денеска во 13,30 часот, организираше мирен протест пред зградата на Министерството за култура.. Протестот започна со изведба на македонската химна, а синдикалците пред ...

Page 6 of 6 1 5 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER