fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Мислење

Антикорупциска комисија: Разрешувањето на Зврлевски е спротивно на законот!

Државната комисија за спречување на корупција, вчера одржала седница на која членовите се произнеле по барањето за мислење од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, околу разрешувањето на Јавниот обвинител, Марко Зврлевски. Комисијата ...

Анкета на ЦИВИЛ: Протести во Македонија – решение или продлабочување на кризата?

Во текот на оваа недела, ЦИВИЛ – Центарот за слобода ќе спроведе онлајн анкета под наслов „Протести во Македонија – решение или продлабочување на кризата“, во рамки на проектот „Слободни ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER