fbpx

Tag: Митко Чавков

Добро утро со Орданоски

Република Црна Хроника

пишува: Сашо Орданоски Македонија е на добар пат да се преименува во Република Црна Хроника. (Да, да, може и Горна или Северна да се додаде, по желба, кај сакате во називот...) ...

ОЈО почнала постапка против Чавков за нападот врз студентите?

Основното јавно обвинителство конечно ја почнало постапката по кривичната пријава поднесена од Хелсиншкиот комитет, против поранешниот министер Митко Чавков, раководни лица во Министерството за внатрешни работи и припадници на Единицата ...

Контроверзите на „Диво насеље“: Кога и како е убиен Ндрецај?

Дел од адвокатите на притворените за „кумановската војна“, реагираа во медиумите на албански јазик, дека по обелоденувањето на исказот на еден заштитен сведок - оти Мирсад Ндрецај, кој официјално загинал ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER