fbpx
Фото: Џ. Дерала / ЦивилМедиа
Бранко Тричковски, колумнист
Од одбележувањето на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2022 (фото: ЦИВИЛ)
фото: Едуард Крижанивскиј
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски (фото: Кабинет на Претседателот на Украина)

Tag: Мицкоски

Фото: Сектор за односи со јавност и протокол / 
Министерство за внатрешни работи

Бојмацалиев: Недозволиво е полицијата наместо да ги штити граѓаните, да штити одредени криминални структури

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за ТВ 21, одговарајќи на прашањето околу истрагата за инцидентот пред ноќниот клуб во центарот на Скопје, кога полициски службеници ...

Фото: СДСМ

(Вознемирувачко видео) Снимка од нападот на членот на обезбедувањето на Мицкоски врз колегата полицаец

Снимките од безбедносните камери на скопскиот локал во кој лице од обезбедувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а кои ги објави „360 степени“, покажуваат што точно се случувало ноќта ...

Фото: СДСМ

СДСМ: МВР да одговори каква е улогата на Мицкоски во спречувањето на акцијата против дрога?

Скандалот со шефот на обезбедувањето на Христијан Мицкоски со тепање полицајци, отвора многу дилеми за улогата на Мицкоски и МВРО - ВМРО. Едно е тепањето на полицаецот кој си ја ...

Припадник на обезбедувањето на Мицкоски нападнал колега полициски службеник пред угостителски објект

Дел од обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, И. Б., рано изутрината нападнал колега полицаец кој извршувал службени дејствија, а веднаш по нападот бил лишен од слобода. Непотврдени информации ...

Ордaноски: Ако Мицкоски не биде мандатар за следната влада тој е следното утро политички мртов

„Судирот во Алијанса е стар и тој судир е можеби околу едно принципиелно прашање на кое доаѓаат сите помали партии кои треба да одлучат дали да влезат во поголемите коалиции ...

Град Скопје: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ поради личните хирови на нивниот претседател казнуваат половина милион граѓани – не гласаа за набавка на еколошки автобуси

Советниците на Мицкоски продолжуваат со блокадата на проектите кои се од интерес на граѓаните во Советот на Град Скопје. Денес советниците на Христијан Мицкоски во Советот на Град Скопје гласаа ...

Стравот од губење на изборите од „Европскиот фронт“ го прави Мицкоски деструктивен и агресивен

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ никако да се излечи од „вирусот“ на опструкции кон државните интереси. Партијата на Христијан Мицкоски, како тандем на ултранационалистичката Левица на Димитар Апасиев, подолго време ја блокираше работата ...

Блокирањето на уставните измени го кочи патот кон ЕУ, оди во прилог на антизападните струи поттикнати од Русија

Блокирањето на уставните измени, а со тоа и на непречениот пат на Северна Македонија кон Европската Унија, одат во прилог на антизападните струи, кои се пред сè поттикнати од Русија, ...

Page 1 of 23 1 2 23

CIVIL MEDIA NEWSLETTER