fbpx
Фото: МИА архива
Володимир Зеленски, Харкив, Украина, 24 мај 2024 година
Фото/ Wikimedia commons

Tag: Никола Димитров

Вакцините за Западниот Балкан заедно со вакцините за ЕУ

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров утрово учествуваше на состанокот со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, на кој со колегите од регионот разменија информации за состојбата и подготвеноста за ...

Оние кои ќе гласаат учествуваат во одлуката за иднината на државата

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера претставниците на коалицијата „Излези За ...

Собранието без свои претставници за следење на работата на изборните органи

Собранието на Република Македонија, како овластен предлагач на референдумот, нема да определи свои претставници да ја следат работата на изборните органи на референдумот, иако има право на тоа.  За оваа своја ...

Димитров на неформален состанок со шефовите на дипломатии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре во Виена ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија и земјите-кандидати за членство ...

Димитров на Фејсбук ќе одговори на прашањата на граѓаните за Договорот за името

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот Фејбук профил најави дека ќе одговори на прашањата на граѓан(к)ите кои се поврзани со Договорот меѓу Република Македонија и Грција за да ...

Page 1 of 9 1 2 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER