fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: непризнавање

Австралијанците гласаа против признавање на Абориџините во Уставот, кампањата ја обележаа расизмот и лажните вести

Австралијанците денеска јасно и одлучно на референдум го отфрлија предлогот за признавање на абориџинското население во Уставот на крајот од жестоката кампања што ги продлабочи расните поделби во таа држава. ...

Александар Вучиќ (фото извор: Wikimedia Commons)

(ВИДЕО) Вучиќ со добро познатата реторика: За независноста на Косово можете само да сонувате

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска на Инстаграм објави видео во кое вели дека најтешката недела во последните 15 години е зад Србија, но дека Белград никогаш нема да ја признае ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER