fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: О2 Коалиција за чист воздух

Собир против аерозагадувањето

Денот на планетата Земја (22 април), граѓанската иницијатива „О2 Коалиција за чист воздух“, го одбележа со спонтан собир во борбата против загадениот воздух. Собирот започна во 12 часот, пред „Школка“ ...

„О2 Коалиција за чист воздух“ повикува на спонтан собир за чист воздух

По повод Денот на планетата Земја (22 април), граѓанската иницијатива „О2 Коалиција за чист воздух“, утре ги повикува граѓаните на спонтан собир во борбата против загадениот воздух. Почетокот на собирот ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER