fbpx

Tag: опозиција

(ВИДЕО) Кавги и тепачка во албанскиот Парламент

Пленарната седница на албанскиот законодавен дом доцна попладнево почна тензично, со физичка пресметка меѓу пратеници на опозицијата и на мнозинството. Расправијата ескалираше кога пратеникот Бледион Налбати од Демократската партија физички ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Не може странците место нас да ни го решат проблемот, тој што мисли така се лаже себеси, ги лаже и другите

„Европска унија, Вашингтон поддржуваат промена на уставот за да го продолжиме европскиот пат. Не може странците место нас да го решат проблемот, тој што мисли така се лаже себеси, ги ...

Леана Тачи: Срамно и профитерски е да собирате партиски поени на ваков протест

Пејачката и активистка Леана Тачи вечерва на својот фејсбук-профил упати критика поради злоупотребата на протестот за скандалот со кражбата на лекови на Клиниката за Онкологија од страна на опозицијата, која ...

Блед: Добрите вести фрлени во токсичниот бунар на палатата „Христо Татарчев“

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Дали меѓу Париз, Софија и скопската палата „Христо Татарчев“ постои некаков бермудски триаголник? На оваа мисла ме поттикна македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи, кој на вторничката ...

Војо Маневски

  Диктат или диктирање

ВОЈО МАНЕВСКИ  Нема Европа со диктат, нема да ни диктираат текст за уставни измени, море ако не сме во неа нема ни Европа и готово! Ова би било сосема според ...

Кои се трите главни поенти во интервјуто на ЦИВИЛ МЕДИА со вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ?

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, е еден од клучните луѓе кои го туркаат процесот за интеграција во ЕУ. Тој, во обемно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА, открива детали за процесот што ...

Маричиќ за ЦИВИЛ МЕДИА: Уставните измени значат стабилност и брзо членство во ЕУ – не е време за популизам, туку за државнички одлуки кои нѐ движат напред

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, е еден од клучните луѓе кои го туркаат процесот за интеграција во ЕУ. Тој, во обемно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА, открива детали за процесот што се ...

ГРУБИ Се откри дека за Мицкоски не е важно внесувањето на Бугарите во Уставот, туку тргнувањето на Албанците од власта

Груби: Опозицијата го злоупотреби Албин Курти со провиден патриотизам

Настаните поврзани со посетата на косовскиот премиер Албин Курти на општините Тетово и Чаир, според првиот вицепремиер Артан Груби се провиден патриотизам и фолклор и обид за да се злоупотреби ...

Љубиша Николовски

Косовизација на албанската опозиција

ЉУБИША НИКОЛОВСКИ Турбуленциите во корпусот политички партии на Албанците во Македонија, доведоа до нивно дробење и уститнување на дури седум политички субјекти, најмногу досега од почетокот на политичкиот плурализам во ...

Page 1 of 10 1 2 10

CIVIL MEDIA NEWSLETTER