fbpx
Foto: Wikimedia Commons
Фото: Твитер
Фото: МИА
Фото: Фејсбук
Фото: МИА

Tag: опструкции

Предлог-законите за минимална плата и за стечајци во комисиска расправа

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска работи на предлог–законите за минимална плата и за стечајци. Усвојувањето на овие измени на законската регулатива за минималната плата, со нетрпение ги ...

Советот на обвинители нема кворум за времен наследник на Зврлевски!?

Според претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски, поради немање кворум е одложена седницата на која требаше да се избере времен наследник на Марко Зврлевски, разрешен заради нестручно и ...

Валандово, убавино!

  Во колумната објавена еден ден пред вчерашниот референдум во Валандово, авторот Перо Костадинов, потенцира дека некој сака на граѓаните да им „накалеми и инсталира рудник. Сакаа тоа да го сокријат ...

Жестоки притисоци пред референдумот!

Локалната власт во Валандово го опструира закажаниот референдум на 20 август, градоначалникот е презафатен за изјава за медиумите, плакатите на граѓанската инцијатива се кинат и уништуваат... „Во периодот од 20 ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да му ја чува фотелјата на Зврлевски!

Според медиумските најави, претседателот на Собранието Талат Џафери в петок ќе го свика продолжението на седницата за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски, со што треба конечно да започнат реформи ...

Тортевски: Претседателот ја злоупотребува службената положба и овластувањата!

Претседателот на државата Ѓорге Иванов, мандатот за составување нова влада, веднаш треба да го додели на СДСМ, како втора партија по редослед со најголем број пратенички места. Ова е експертски ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER