fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Париз

Белгиските власти спречиле терористички напад во Франција

Белгиските власти во текот на изминатиов викенд спречиле нов терористички напад во Франција, при полициска операција спроведена во источните предградија на Брисел. Како што објавија денеска белгиските медиуми повикувајќи се ...

Добро утро со Орданоски

Мај 1968 + 50 = 0?

Пишува: Сашо Орданоски Педесет години по светската, мајска, студентска револуција од 1968 година, во Македонија никој не чувствува потреба дури ни да го спомне овој „златен“ јубилеј. Нашето денешно општество е ...

Во Брисел почнува процес против Салах Абдеслам учесник во нападите во Париз во 2015 година

Во Брисел денеска почна судски процес против единствениот преживеан од нападите во ноември 2015 во Париз, терористот Салах Абдеслам. Во текот на ноќта терористот беше пренесен од затвор во близина ...

Општина Охрид: Хотелот во Лагадин не е закана за екосистемот на Охридското Езеро

Општина Охрид тврди дека изградбата на хотелот во заштитната крајбрежна зона во селото Лагадин е согласно законската регулатива и дека не претставува никаква закана за екосистемот на Охридското Езеро. Од ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER