fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Tag: плата

Вицепремиерот Анѓушев ќе ги решава проблемите во „Еврокомпозит“

Заменик  на претседателот на Владата д-р Кочо Анѓушев во понеделник ќе одржи работен состанок со засегнатите страни во проблемите со загубарот „Еурокомпозит“ од Прилеп, се вели во одговорот на портпаролот ...

Синдикатот добил ветување од Владата дека ќе се најде трајно решение!

Претставници на синдикалната на прилепскиот загубар „Еурокомпозит“ вчера имаа средба со вицепремиерот Кочо Анѓушев, којашто траеше до доцна синоќа. Притоа, според синдикалците, Анѓушев им ветил итна исплата на една плата ...

Весниците во МПМ без плата за вработените!

Во знак на револт поради сé уште неисплатената плата за декември, вработените во издавачката компанија „Медиа принт Македонија“, од трите дневни весници, „Утрински весник“, „Дневник“ и „Вест“, денеска излегоа пред објектот, ...

Продолжува штрајкот на УПОЗ

Судската админиsтрација која веќе два месеца штрајкува, се соочува со нов притисок, со цел да го прекине штрајкот. Според новото известување од Судскиот буџетски совет, дури 40 проценти од платата ...

Низ Балканот се шири мајтап за „успешните“ инвестиции на Груевски!

Српски „Курир“ под наслов „Каква сметка: Седум странски компании во Македонија, за седум години добиле 56 милиони евра помош од државата!“, пишува за „успесите“ на Владата на Никола Груевски во ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER