fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Прилеп

Прилеп: Флаери го обвинуваат пратеникот Димитар Стевананџија за непотизам!

Во центарот на Прилеп, на повеќе локации, деновиве можеа да се видат расфрлани флаери со ликот на прилепскиот пратеник од  редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, со испишана порака „Фала што ...

Прилеп: Партиска пропаганда и манипулација со малолетници

(Овој текст го преобјавуваме по повод добивањето трета награда „Граѓански објектив“ за јануари, 2016 година) Во основното училиште „Блаже Конески“ во прилепската населба Варош, во стилот на толку сатанизираниот од ...

Фотографиите на политичари во варошкото училиште се од успешни проекти!

По повод текстот „Прилеп: Партиска пропаганда и манипулација со малолетници“, објавен на 31 јануари,  Марија Ташкоска, од Одделението за односи со јавност на Општина Прилеп, на авторот на текстот, Божидар ...

Page 12 of 12 1 11 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER