fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: сатира

24 ЧАСА: Нападната новинарска екипа на митингот на ВМРО-ДПМНЕ ; Според Муслиу, изборите ги добива тој што го наметнува наративот; Израел дозволи влез на помошта за Газа

ВЕСТ НА ДЕНОТ Нападната новинарска екипа на ТВ24 на митингот на ВМРО-ДПМНЕ Новинарска екипа на Телевизија 24 вчеравечер била нападната од едно лице за време на партискиот митинг на партијата ...

24 ЧАСА: Личните карти и понатаму ќе важат за внатрешна употреба; пропуштената шанса со уставните измени ќе доведе до апатија; 2023 беше ужасна година за човековите права ширум светот

ВЕСТ НА ДЕНОТ Личните карти ќе важат за внатрешна употреба, ќе се разгледаат сите опции за пасошите, вети премиерот Личните документи, како личните карти, што се за внатрешна употреба ќе ...

Хаосот со вадење на нови документи е всушност стратегија за граѓаните да не избегаат од државата!

Турканици, нервози, пцуење, колнење, запознавање, шмекање... се на едно место пред пунктовите за издавадење на нови лични документи со придавката Северна. Наши извори од МВР, кои сакаат да останат анонимни, ...

ВАЖНО Е! Мирчевци да се пуштат на најјако

РИБАРО На брифинг со потесното раководство на вмровците, Мицкоски видно задоволен од последните случувања, издал упатство да се започне со медиумска офанзива што ќе резултира со предизборни меѓуетнички тензии, дознава ...

Андоновски ЕКСКЛУЗИВНО: Следната книга е со наслов „Како се пикнав во Папокот на Грујо“

РИБАРО Писателот Венко Андоновски за редакцијата на АХА, вели дека всушност му се помешале фолдерите и неговата колумна „О неписменех: Кои сте бре вие?“ од пред некој ден била пишана ...

Фото: МИА

Мајкрософт: Хакери од Иран ги хакирале податоците на магазинот Шарли Ебдо

 Хакерски тим поддржан од иранската влада наводно украл и објавил приватни податоци за клиенти кои му припаѓаат на францускиот сатиричен магазин Шарли Ебдо, соопштија денеска од Мајкрософт, пренесува МИА. Сатиричниот ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER