fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: средба

Во новата владина програма само реформскиот дел од Платформата!

По вчерашната партиска средба во Мала Речица, Али Ахмети, претседателот на ДУИ, изјави дека само одредени делови од декларацијата на трите албански партии од Македонија ќе бидат вклучени во новата владина програма. ...

Иванов во Москва – Заев во Брисел!

Во контекст на политичката состојба во Македонија, но и нејзиниот одѕив во соседните балкански земји, со цел, како што најави Брисел, разговор за случувањата во регионот и можноста „сите заедно ...

Заев на неформална вечера со Могерини и со премиерите на балканските држави

Федерика Могерини, Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика, го покани Зоран Заев на неформална вечера во Брисел, со премиерите на шесте балкански држави. Како што известуваат медиумите, од кабинетот на ...

Заев – Дерала: Транспарентност, итни реформи и обновување на интегративните процеси

Претседателот на ЦИВИЛ – Центар за слобода, Џабир Дерала, вчера се сретна со претседателот на СДСМ, Зоран Заев на која дискутираа за актуелните случувања во земјата и напорите за надминување на ...

Могерини со силни пораки до власта

На денешната средба на шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини, со граѓанските организации во Република Македонија, во својство на претставник на работната група за слобода на изразување, медиуми и изборни рефорни, ...

Могерини на разговори со претставници на граѓанскиот сектор

Започна средбата на шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини со претставниците на невладините организации во Македонија. Пред да биде најавен првиот соговорник, претседателот на ЦИВИЛ - Центар за слобода, Џабир ...

Бејли и Орав на средби со потписниците на Договорот од Пржино

Завршија билатералните средби на претставниците на партиите-потписнички на Договорот од Пржино, со амбасадорите на САД, Џес Бејли и на ЕУ Аиво Орав. На средбите како претставник од ВМРО-ДПМНЕ присуствуваше Никола ...

Page 23 of 24 1 22 23 24

CIVIL MEDIA NEWSLETTER