fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот

Tag: средба

Колозова ЦИВИЛ МЕДИА

Колозова за ЦИВИЛ МЕДИА: Природно е СДСМ да го бара сојузникот кај вистински левичари

Во контекст на најновите збиднувања на политичката сцена во Северна Македонија, универзитетската професорка, Катерина Колозова, за ЦИВИЛ МЕДИА изјави дека, иако не е позната содржината на средбата меѓу Маричиќ, Зечевиќ ...

Ковачевски, Заев и Ахмети разговарале за стратегијата за настап на изборите

Премиерот Димитар Ковачевски и актуелен лидер на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети и поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев на синоќешната заедничка средба во Скопје,  разговарале за ...

Средба на секретарите на СДСМ и Самоопределување, прогресивните партии треба да придонесат во јакнење регионалната соработка и стабилноста на Западен Балкан

Денеска во Приштина, Косово, се одржа средба меѓу генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ Вардарски, секретарот за меѓународна соработка Бојан Маричиќ, претседателот на СДММ Марко Михаилоски и генералниот секретар на ...

Фото: Кабинет на грчкиот премиер

Мицотакис и Блинкен ги потврдиле силните стратешки односи меѓу Грција и САД

На стратешките билатерални односи, за кои истакнаа дека се на толку добро ниво како никогаш досега, се осврнаа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и американскиот државен секретар Антони Блинкен на нивната ...

Средба Пендаровски – Агелер: Да продолжи посветеноста кон европските интеграции за позитивна трансформација на демократските капацитети на општеството

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави во земјава, Анџела Прајс Агелер, соопштија од ПР службата на претседателот. Соговорниците разговараа за текот на евроинтегративниот процес на ...

Столтенберг: Најдобар пат до траен мир е зголемување на помошта за Украина

Најдобар пат кон траен мир е зголемување на помошта за Украина, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, по средбата со летонската премиерка Евика Силинија во седиштето на Алијансата ...

Ковачевски – Душек: Соработката со Светскиот економски форум е посебно значајна за економските перспективи на Северна Македонија

Премиерот Димитар Ковачевски во Њујорк се сретна со управниот директор на Светскиот економски форум, Мирек Душек, при што е разговарано за економските перспективи на Република Северна Македонија и на регионот ...

Вонредна состојба на Лампедуза поради мигрантите, пристигнува Урсула фон дер Лајен

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ќе ја посети Лампедуза за време на викендот, откако оваа недела илјадници мигранти пристигнаа на тој италијански остров. Таа прво ќе се ...

Page 1 of 24 1 2 24

CIVIL MEDIA NEWSLETTER