fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: ветување

Јовески вети дека ќе ги разгледа одбиените пријави за говор на омраза против новинари

Новиот Јавен обвинител Љубомир Јовески денеска се сретна со претставниците на Здружението на новинарите на Македонија. На средбата, како што соопштуваат од ЗНМ, се разговарало за подобрување на меѓусебната соработка ...

Со осум милиони евра Владата ќе обезбедува евтина тарифа на струјата

„Обврската од програмата на Владата станува реалност со која се олеснува животот на граѓаните на Македонија“, изјави денеска премиерот Зоран Заев, во присуство на вицепремиерот задолжен за економски прашања и ...

„Охрид СОС“: Идејата на ВМРО-ДПМНЕ е погубна за Охридското Езеро!

„Експресниот пат низ срцето на Галичица е најкриминалната идеја што од осамостојувањето на Македонија му се заканила на Националниот парк! Тој 'проект' е целосно неоправдан економски, зашто ќе го наруши ...

Средношколците ја започнаа училишната година на тетовскиот плоштад!

Средношколците од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“, кои учат на македонски јазик, училишната година ја започнаа денеска, но наставата ја одржаа на градскиот плоштад во Тетово, а не во своите училници. ...

Власта не го исполни ветувањето: Ливадиште без мост, демне опасност од поплави

Свети Николе и околината беа зафатени од поројни дождови ноќта меѓу 6 и 7 февруари 2015 година. Реките се излеаја и предизвикаа големи штети. Надојдените води од реките Мадровица и Периш ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER