Човекот мами

Не се мие крв со крв! Не се брише шлајм со шлајм!

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Организирале и финансирале напад врз сопствената држава, сакале да ја згазат најважната институција, да убијат свои сограѓанки и сограѓани, колеги пратеници, политички опоненти... Беа снимени на сите...

Read more

Сто дена забеганост

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Се разработија партиските тролови кои формирањето на техничката влада ќе го претстават како пад на владата, обидувајќи се да создадат победничка атмосфера. Техничката (Пржинска) влада ќе биде...

Read more

Неуспешен блиц-криг на Мицкоски, раководството гневно – ја избламирал партијата со неуставниот предлог за Ковачки

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Врие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Иако не изгледаат така, ѕидовите на Белата палата на ВМРО-ДПМНЕ веќе одамна не се така дебели, тајните не може да ги сочуваат...

Read more

Скандалот се продлабочува, Мицкоски бега од избори, а партиските лампиони се избламираа

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Мицкоски и партијата му продолжуваат да ја скандализираат јавноста со своето однесување, најверојатно во обид да ги одложат изборите, а да не понесат политичка одговорност за тоа....

Read more

СКАНДАЛ: Можно ли е правничко-професорскиот тим околу Мицкоски да нема поим што е Устав?

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Христијан Мицкоски денеска појде со предлог за министер за внатрешни работи кој е активен висок офицер во македонската армија - полковник Драган Ковачки. На Ахмети, толку знае,...

Read more

Целта на хибридните напади е да се спасат криминалците и да се врати режимот

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Оваа мала доза на „ментално еспресо“ ќе ја посветам на манирите со кои се води политичката борба во нашата земја, во пресрет на предвремените парламентарни избори, но...

Read more
Page 1 of 30 1 2 30

БЕСПЛАТЕН ДНЕВЕН Е-БИЛТЕН