Categories

Белград Граѓанскиот протест  „Еден од пет милиони“ на кој протестираат илјадници граѓани на Србија против политиките на владејачките политики на Александар Вучиќ, продолжи и минатиот викенд во Белград.

Прочитај повеќе...

Државната изборна комисија го објави целосниот извештај за Јавниот увид во Избирачкиот список што започна на 23 февруари  и заврши на 14 март, на полноќ.

Прочитај повеќе...

Вицепремиерот на европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во Брисел ќе учествуваат на работниот појадок со министрите за надворешни работи на сите земји членки...

Прочитај повеќе...

Општина Гостивар ги извести семејствата на загинатите и лицата повредени во несреќата со автобусот во близина на селото Лаласкаарци, дека во Центарот за општински услуги во општината (приземје) можат...

Прочитај повеќе...

Работните групи кои беа формирани од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ, денеска треба да го имаат првиот состанок за да се изнајде решение околу иднината на СЈО, односно за законот...

Прочитај повеќе...

Ауди А6 од 70.000 евра не е луксузен автомобил – обични граѓани возат автомобили од 100.000 евра – изјави за ТВ 24 градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко.

Прочитај повеќе...

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на својата Фесбук страница објави реакција по повод изрекувањето на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за случувањата во Собранието...

Прочитај повеќе...

Вкупно 211 години затвор за обвинетите од „27 април“ Од 17 обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок со упадот во Собранието на 27 април 2017 година, 16 се...

Прочитај повеќе...

Митко Чавков доби 18 години затвор, Душко Лазаров 15 годин, Горан Ѓошевски-Леви 15 години, Митко Пешов 18 години, Оливер Поповски 13 години, Мунир Пепиќ 15 години, Абдуљфета Алими 7...

Прочитај повеќе...

ДКСК на денешната седница објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов, кому функцијата шеф на државата му истекува на 12 мај.

Прочитај повеќе...
image_pdfimage_print