fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Амди бајрам

Добро утро со Орданоски

Циганска забава за каури

Во последниот викенд во ноември 2016 година, за време на изборната кампања која подоцна ќе се покаже како предигра во трауматичното паѓање од власт на вмровската Фамилија, еве што сум ...

Македонија без компас

Продолжува милионитата епизода од серијалот Македонија без компас. Денеска во центарот на вниманието повторно се калкулациите за реконстуирањето на Владата. Амди Бајрам, Беса, ДПА, кој што ќе добие, а што ќе ...

Амди, Ѕинго и останатиот шљам на македонскиот политички панаѓур

Влегувањето на таа насилничка гротеска од политичар Амди Бајрам во владата не е ни оддалеку помалку неморална политичка постапка, отколку влегувањето на еден Ѕинго. Штетата која македонската демократија ја претрпе ...

Добро утро со Орданоски

Македонска Топ-Шоп политика!

пишува: Сашо Орданоски Ха-ха-ха-ха-ха... Уште не можам да се сопрам од смеење на веста дека Чедомир Саздовски станал член на Централниот одбор на СДСМ... Ха-ха-ха-ха-ха... Ајде што мислам дека е некоректно ...

Амди и заспаниот народ

Пратеникот Амди Бајрам вчера заспал во Собрание. Тоа беше главна тема на социјалните мрежи, а коментарите беа дека Амди Кока-Колата спие во Собрание и си зима огромна плата, додека обичните ...

Султани и лордови ако завршивте со бајките, вратете се на работа!

Јас го разбирам светот како поле за натпревар помеѓу ромските политичари, коишто се натпреваруваат кој ќе направи пограндиозен, пораскошен, поспектакуларен... „Ромски бал“! Пишува: Дехран Муратов Додека во државата се одвиваат ...

Добро утро со Орданоски

Некако т’нко, до сега

пишува: Сашо Орданоски Парадоксално, во однос на убедливоста на резултатите на тукушто завршените локални избори, но впечаток е дека речиси никој не е задоволен од досегашната работа на новата влада, во ...

Министерство за здравство: Бајрам може да пријави ако немал добар третман

По обвинувањата на пратеникот Амди Бајрам од СРМ, дека го „извадил“ неговиот претепан син, Елвис Бајрам, градоначалникот на Шуто Оризари, од болницата „8 Септември“ во Скопје, оти стравувал дека ќе ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER