fbpx
Фото: МИА
Алексеј Навални. Фото: Скриншот
Проф. д-р Ратко Дуев, декан на Филозовски факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (фото А. Мехмети/ЦИВИЛ)

Tag: Анџела Агелер

Анџела Агелер

Агелер: Дискурсот на кампањата да биде фокусиран на суштинските прашања, а не на лични напади

Американската амбасадорка Анџела Агелер денеска посочи оти се надева дека дискурсот на изборната кампањата ќе се фокусира на суштинските прашања, а не на лични напади. Таа порача кандидатите од целиот ...

Средба Пендаровски – Агелер: Да продолжи посветеноста кон европските интеграции за позитивна трансформација на демократските капацитети на општеството

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави во земјава, Анџела Прајс Агелер, соопштија од ПР службата на претседателот. Соговорниците разговараа за текот на евроинтегративниот процес на ...

24 ЧАСА: Анѓушев на црната листа на САД; за епидемијата на корупција во Северна Македонија одговорност да побараат граѓаните, порача Агелер; таткото на Вања негира вмешаност во нејзиното убиство

ВЕСТ НА ДЕНОТ Американскиот Стејт Департмент го означи македонскиот бизнисмен и поранешен вицепремиер на Република Северна Македонија, Кочо Анѓушев, за неподобен за влез во САД. Во соопштението се наведува дека ...

Фотомонтажа: Д. Мишев/ ЦивилМедиа

Агелер го одврза јазолот, клопчето почнува да се одмотува

ДРАГАН МИШЕВ Американското Министерство за финансии го означи Јордан „Орце“ Камчев на црната листа на САД поради корупција, поткуп, перење пари и други кривични дела, твитна американската амбасадорка во земјава, ...

Корупцијата е предавство на народот и на земјата!

НАЗМИ АБДУРАХМАНИ Вчера, речиси во сите дебатни емисии што се емитуваа на нашиот етер, дефиницијата за корупцијата како што ја разбира нејзината екселенција, американската амбасадорка Ангела Агелер, не беше тема ...

Агелер: Институциите да одлучат дали ќе дејствуваат, името на Мерко не е единственото што се разгледува

Институциите се на ред да одлучат дали сакаат да дејствуваат или да истражат. Се надеваме дека ова праќа порака до оние кои ги злоупотребуваат функциите за кои се избрани од ...

Фото: Влада

Ковачевски – Агелер: Северна Македонија по членството во НАТО, треба да стане членка на ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска имаше средба амбасадорката на САД во земјава, Анџела Прајс Агелер. Како што информираат од прес службата на Владата, на состанокот е разговарано за суштинските прашања во ...

(ВИДЕО) Американската амбасада и Габриел Ескобар го честитаа Денот на македонскиот јазик со македонски поговорки

Американската амбасада во Скопје го честиташе Денот на македонскиот јазик - 5 мај со избор од македонски поговорки кои на македонски јазик ги кажаа дипломатите и волонтерите на Мировниот корпус ...

Ковачевски: Писмото на Агелер е пратено секаде каде што е потребно, има случаи кои се одолговлечени, опозицијата да се праша за законите блокирани во Собранието

Писмото содржи одредени случаи коишто, за жал, можам да кажам навистина се одолговлечени. Постапката оди со враќање од повисоки кон пониски инстанци во повеќе наврати. Сепак, тоа се прашања за ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER