fbpx
Социјални мрежи
Социјални мрежи
Победничката фотографија на Јулија Кочетова. Фото: Инстаграм
Фото: миа.мк

Tag: Арбен Таравари

Таравари: Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково

„Ќе го поврземе Куманово со Гњилане и Прешево, ќе инвестираме повеќе во агробизнисот, во грантови за земјоделците и во економски развој за да ја вратиме некогашната репутација на земјоделството и ...

Таравари: Најпрво треба да отидеме во Брисел, за да добиеме некакви гаранции

„Првата работа што треба да ја направиме е да отидеме во Брисел, да побараме некаква гаранција дека ова е последно политичко условување за Македонија. Јас продолжувам да мислам дека главната ...

Утре почнува претседателската кампања – Седум кандидати во трка за вила „Водно“

Утре официјално почнува изборната кампања за седмите претседателски избори на кои во првиот круг на 24 април ќе се гласа за седум кандидати. Парламентарните избори се на 8 мај, кога ...

ИЗБОРНА ХРОНИКА: Пендаровски ќе одржи Конвенција; мастер дебати со претседателски кандидати нема; рокот за поднесување пратенички листи во ДИК истекува денеска на полноќ

Претседателски избори Кандидатите за претседател на државата денеска во Државната изборна комисија ќе го потпишат Кодексот за фер и демократски избори. Пред потпишувањето воведно обраќање ќе има претседателот на ДИК, ...

Пендаровски, Јакимовски, Димитриевски и Таравари поднеле кандидатури за претседател во ДИК

Четворица од седуммина кандидати кои собраа потписи од граѓаните денеска поднеле кандидатури за претседател до Државната изборна комисија. Кандидатура за претседател поднел актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски кој е ...

Политичката сцена на Албанците: Сите се за Европа, бараат поддршка од социјалистите Рама и Курти

Во пресрет на двојните претседателски и парламентарни избори, за политичкиот блок партии на Албанците, очигледно, исклучително важна е поддршката на социјалистите Албин Курти и Еди Рама. Веќе е објавено дека ...

Арбен Таравари за изборите и ЕУ интеграции

Таравари за ЦИВИЛ МЕДИА: Наративот што се користи од одредени македонски политички партии е разочарувачки; по изборите – влада која ќе го продолжи одот кон ЕУ

Во интервјуто на ЦИВИЛ МЕДИА со д-р Арбен Таравари, лидер на Алијансата за Албанците, стана збор актуелната политичка состојба во земјата во контекст на изборите и пошироко. Меѓу другото, тој ...

Таравари: Некој троши многу пари за да шири лажни вести

(ВИДЕО) Таравари за ЦИВИЛ Медиа: Некој троши многу пари за да произведува и шири лажни вести

„За жал, навистина, веќе лажните вести и дезинформации се силна алатка што се користи во последните две-три години, особено по социјалните мрежи. Тие се, некако, како наркотик за граѓаните кои ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER