fbpx

Tag: иницијатива

Фото: Скриншот

Маричиќ: Иницијативата за уставни измени не е никаде заглавена, тие се разгледуваат од сите аспекти

Треба да се даде уште неколку дена шанса за дијалог со опозицијата пред уставните измени Владата да ги пушти до Собранието, иако е јасно дека тие немаат намера повторно да ...

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за поништување на Статутот и Програмата на клубот „Иван Михајлов“

Уставниот суд денеска ја отфрли иницијативата со која се бараше поништување на Статутот и на Програмата на Здружението „Културен Центар Иван Михајлов - Битола“. -По утврдената фактичка состојба произлезе дека ...

Таравари, Алијанса за Албанците: За европска иднина на сите граѓани, ја поддржуваме иницијативата на ЦИВИЛ

Лидерот на Алијанса на Албанците, Арбен Таравари денеска преку своја објава на Фејсбук, изрази поддршка за иницијативата на ЦИВИЛ за општествено-политичко обединување за европска иднина на нашата земја. За европска ...

Скриншот од Фејсбук објавата на профилот на СДСМ, во која се изразува поддршка за иницијативата на Цивил за општествено и политичко обединување за европски вредности и интеграција во ЕУ, 16 декември 2022

СДСМ ја поддржа иницијативата на ЦИВИЛ за општествено-политичко обединување за европска иднина на нашата земја

СДСМ преку своја објава на Фејсбук  ја поддржа и поздрави иницијативата на ЦИВИЛ за општествено-политичко обединување за европска иднина на нашата земја. СДСМ ја поздравува и ја поддржува иницијативата на ...

Скриншот од Фејсбук објавата на профилот на ВМРО-ДПМНЕ, во која се изразува поддршка за иницијативата на Цивил за општествено и политичко обединување за европски вредности и интеграција во ЕУ, 16 декември 2022

ВМРО-ДПМНЕ ја поддржа иницијативата на ЦИВИЛ за општествено и политичко обединување за европски вредности и интеграција во ЕУ

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ се придружи кон јавниот повик на ЦИВИЛ - Центар за слобода кој го упати до сите политички партии да ја поддржат иницијативата за општествено-политичко обединување за европска ...

ЦИВИЛ ја промовира Insieme / Заедно, на македонски јазик

ЦИВИЛ денеска во 12 часот одржа промоција на песната „Insieme/Заедно“. Со оваа иницијатива, Цивил дава свој придонес кон цврстата и недвосмислена определбата на македонското општество да се приклучи кон големото ...

За Европа, малку поинаку: Промоција на италијанскиот евергрин хит „Insieme / Заедно“ на македонски јазик

Иницијативата на ЦИВИЛ за општествено и политичко обединување за интеграција во ЕУ ќе го промовира италијанскиот евергрин хит „Инсиеме“ од Тото Кутуњо на македонски јазик, утре, вторник, 13 декември, во ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER