fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Евгениј Пригожин

Фотомонтажа: ЦИВИЛ

Годишнина од бунтот на Пригожин: Што правaт денес „Вагнер“ и „трол-фармите“ за дезинформации без својот водач

•По смртта на шефот на Вагнер во авионска несреќа на 23 август 2023 година, неговата приватна воена компанија Вагнер продолжува да постои под водство на неговиот син, држејќи одделни одреди ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Смртта на Пригожин последна во серијата нерасчистени убиства во путиновата Русија, што е следно?

Смртта на противникот на рускиот претседател Владимир Путин не е нешто ново во историјата на Русија. Повеќе од 20 критичари и противници на Путин се убиени или умреа во сомнителни ...

Фотоколаж: metro.co.uk

Руски теоретичар на заговор тврди: Пригожин е жив и подготвува одмазда 

Основачот на ослогласената парамилитантна група Вагнер, Евгениј Пригожин е „жив, здрав и слободен“ - и ја планира својата одмазда, сензационално тврди рускиот пропагандист, политички аналитичар и теоретичар на заговор  Валери ...

Фото: Скриншот

Четири клучни работи од снимката кои навестуваат што најверојатно се случило со авионот на Пригожин

Дали приватниот авион со Евгениј Пригожин е урнат и што точно се случило со него? Изнесени се неколку теории за тоа што може да била причината која го натерала авионот ...

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Украина одбележува 32 години независност; за Ковачевски, Мицкоски шири теории на заговор; контраверзии за смртта на Пригожин

ВЕСТ НА ДЕНОТ Украинската амбасада, денеска, 24 август, го одбележува Денот на независноста на Украина. Свеченоста во Скопје започна пред споменикот на познатиот украински писател, Тарас Шевченко во Паркот на ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Шпекулациите за контроверзната смрт на Пригожин како сценарио за второкласен трилер

Ако последното поглавје на Евгениј Пригожин навистина е напишано, тој живееше како што навидум умре: насилно, бурно и во центарот на интригите. Фактите сè уште не се сосема јасни. Во ...

Фото: Skynews

Пучистите во Нигер веат руски знамиња додека ја напаѓаат француската амбасада, поздравени од шефот на Вагнер

Илјадници поддржувачи на воената хунта која ја презеде контролата во Нигер со пуч, маршираа низ улиците на главниот град веејќи руски знамиња и осудувајќи ја поранешната колонијална сила Франција. Демонстрантите ...

Фотомонтажа: М.Д./ЦивилМедиа

Налогот за апсење на Пригожин веќе е во системите на ФСБ и МВР на Русија, ПВК Вагнер повеќе не војува во Украина

Налогот за апсење на Пригожин за велепредавство веќе е влезен во системите на ФСБ и Министерството за внатрешни работи на Русија., објави на Твитер Игор Сушко од непрофитната истражувачка тинк-тенк ...

ПРИГОЖИН СЕ РАКУВА СО ЕКС-ЗАТВОРЕНИЦИ Шефот на Вагнер групата може да помилува кого сака од ангажираните борци од зад решетките

Руските затвореници го прогласија Пригожин за „предавник“

Шефот на ослогласената платеничка група Вагнер, и самиот поранешен осуденик, Евгениј  Пригожин ја изгубил почитта од руските затвореници кои сега мислат дека е „предавник“, пренесува Бизнис инсајдер. Руските затвореници, од ...

Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Путин го понижува Пригожин, ја предаде контролата над медиумскиот бизнис на шефот на Вагнер на својата љубовница

Огромно понижувањето за Евгениј Пригожин, Путин ја предаде контролата над медиумскиот бизнис на Вагнер на својата љубовница, гимнастичарката Алина Кабаева, како дел од големото преземање на корпорациите под контрола на ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER