fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Општина Куманово

„Граѓански дијалози за меѓуетничките односи: Предизвици и решенија“ во Општина Куманово

ЦИВИЛ – Центар за слобода со поддршка од Градоначалникот на општина Куманово, г. Максим Димитриевски, организира јавен настан „Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“ во Сала на ...

Јавен настан на ЦИВИЛ „Граѓански дијалози за меѓуетничките односи“ утре во Општина Куманово

ЦИВИЛ – Центар за слобода со поддршка од Градоначалникот на општина Куманово, г. Максим Димитриевски, организира јавен настан „Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“ во Сала на ...

МВР го обвинува Димитриевски!

МВР попладнево соопшти дека ќе поднесе пријава против пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски, зашто, според истрагата, тој го предизвикал инцидентот што час по полноќ се случил во кафеаната „Палас“ во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER