fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Прилеп

Прилепчанец загина во сообраќајка

Педесет и едногодишен маж од Прилеп вчера загина во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Градско - Прилеп во близина на бензинската пумпа „Лукоил“. Како што соопшти МВР во ...

Во Прилеп одбележување на Денот на сеќавањето на загинатите во Првата светска војна

Амбасадата на Русија во Македонија во соработка со општина Прилеп и локалното здружение на Македонско-руско пријателство денеска ќе положат венци на споменикот на руските војници погребени на германските воени гробишта ...

Page 3 of 12 1 2 3 4 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER