fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Прилеп

Фото: Ангел Ангеловски

Лажни се денешните закани за поставени бомби во училишта во Скопје и Прилеп и во судот во Охрид

Лажни се денешните закани за поставени експлозивни направи во училишта во Скопје и Прилеп и во Основниот суд во Охрид, соопшти Министерството за внатрешни работи по извршените проверки во објектите. ...

МВР: Завршија сите потребни проверки, лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиените пораки на електронски адреси со закана за наводно поставена експлозивна направа во ...

Олександр Урбанович: Заедно ќе ги надминеме сите предизвици поврзани со руската воена агресија врз Украина и ќе го победиме непријателот

Отворањето на почесниот конзулат на Украина во Прилеп носи само радост и надеж за најдоброто! Ова значи попродуктивна соработка, поактивен дијалог, поефикасна поддршка - подигање на нашето пријателство на ново ...

Амб. на Украина, Лариса Дир, почесниот конзул на Украина, Сашо Наумоски (фото: ЦИВИЛ Медиа)

Амбасадорката Дир до почесниот конзул: Ја претставувате Украина, која на бојното поле ги штити животите на своите граѓани, својата сувереност и европските вредности

По повод отворањето на почесниот конзулат на Украина во Прилеп, Амбасадорката на Украина во Северна Македонија, Н. Е. Лариса Дир, во својот поздравен говор го претстави  Сашо Наумоски, кому му беше ...

Џабир Дерала, претседател на ЦИВИЛ, на отворањето на почесниот конзулат на Украина во Прилеп/ Фото: ЦИВИЛ Медиа)

Дерала: Наспроти сето неизмерно зло со кое се соочува, Украина живее!

По повод отворањето на почесниот конзулат на Украина во Прилеп, Џабир Дерала, ЦИВИЛ, во своето обраќање му честиташе на избраниот почесен конзул Сашо Наумоски, директор на Витаминка Прилеп. Дерала истакна ...

Натпис на почесниот конзулат на Украина во Прилеп (Фото: ЦИВИЛ Медиа)

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во Прилеп се отвори почесен конзулат на Украина

Денес во Прилеп се отвори почесниот конзулат на Украина. За почесен конзул е избран Сашо Наумоски, директор на „Витаминка“ - Прилеп. Церемонијата започна со интонирање на националните химни на Република ...

Национализмот е себичност

„Национализам е себично размислување, додека патриот е нешто друго“, вели една прилепчанка на прашањето на ЦИВИЛ Медиа – која е разликата помеѓу национализам и патриотизам? https://www.youtube.com/watch?v=bhM5TzM9soM Прилепчани сметаат дека патриот ...

Во Прилеп почна 7. „Џез викенд фестивал“

Со настапот на „Кеко Форнарели Трио“ од Италија синоќа на камерната сцена во Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп беше отворен 7-от по ред интернационален  “Џез викенд фестивалот“. Побликата ...

Приведен прилепчанецот кој малтретираше животни

Прилепчанецот кој боеше и малтретираше животни е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „мачење животни“.  Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера ...

Page 2 of 12 1 2 3 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER