fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: прислушување

Фото, Укринформ

Откриени „бубачки“ за прислушање во канцелариите на Залужни

За време на увидот, откриени се тајни уреди за прислушање во канцелариите на врховниот командант на вооружените сили на Украина Валериј Залужњи и членови на персоналот, објави Генералштабот на вооружените сили ...

Пендаровски: Предметот Таргет-Тврдина е клучен, ако во него нема дело, нема ништо за тоа што произлезе од него од објавените разговори

Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот предмет Таргет-Тврдина, кој неодамна беше вратен од Апелацискиот суд на повторно судење е клучен и оти ако во него нема дело, нема ништо за ...

„Големо уво“ и во Јавното обвинителство, загадувањето – тема за раздор, ЦИВИЛ-ни активности…

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески ги извести новинарите дека Основното јавно обвинителство води предистражна постапка за телефонската централа во својот објектз поради снимање на сите влезни или излезни телефонски разговори. ...

Плановите за терористички напади на Косовците откриени со прислушување на телефоните

Четворицата Косовци, кои беа уапсени вчера, тројца во Косово и еден во Германија, планирале терористички акции во Косово, но и во други земји, а нивните планови биле окриени по неколкумесечна ...

Почнува судењето за „Тврдина-Таргет“

Предметот на Специјалното јавно обвинителство познат со име „Тврдина-Таргет“, за нелегалното прислушување, денеска ќе се најде во Kривичниот суд, во кој се обвинети 12 лица. Се очекува денеска на обвинителната ...

Smart Phone with Security Cameras

Во Србија функционира паралелен безбедносен и разузнавачки систем?

Лидерот на српското движење „Доста беше“, Саша Радуловиќ, изјави дека водечкиот опозициски политичар Саша Јанковиќ во 2014 година му признал дека веќе десетина години во земјата функционира паралелен безбедносен и ...

МВР демантира дека прислушува политички партии

Министерството за внатрешни работи ги демантираше тврдењата на поранешниот еднодневен министер за внатрешни работи, Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ, дека МВР прислушува членови на раководство на некоја опозициската политичка партија. „Тоа ...

Како дознал Груевски дека тајните служби водат досие?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во интервју за една телевизија, обвини дека членови на партијата се прислушувани во изминатиот период и дека во УБК е отворено досие под името „Македонски екстремизам ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER