fbpx
ОЈО/ Фото Б. Ј., ЦИВИЛ
Емануел Макрон
ФОТО Фејзбук
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА

Tag: Рама

Рама ја поддржа претседателската кандидатура на Ѓукановиќ

Албанскиот премиер и претседател на Социјалистичката партија на Албанија Еди Рама ја поддржа кандидатурата на лидерот на Демократската партија на социјалистите (ДПС) Мило Ѓукановиќ на претседателските избори во Црна Гора. ...

Харадинај до Рама: Развиј ја Албанија, не ни продавај ум нам во Косово

Косово нема потреба од лекции од никого, рече косовскиот премиер Рамуш Харадинај коментирајќи ја изјавата на албанскиот премиер Еди Рама за заеднички претседател на Албанија и Косово. - Му кажав ...

Тачи го одликуваше Рама

Косовскиот претседател Хашим Тачи, вчера, по повод 10-годишнината од прогласувањето независност на Косово, го одликуваше албанскиот премиер Еди Рама. Како што се соопштува на интернет страницата на косовскиот претседател, Тачи ...

Албанската опозиција најави масовен протест на 27 јануари

Лидерот на најголемата опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша денеска најави одржување масовен протест на 27 јануари. Тој ги повика сите албански граѓани да и се придружат на опозицијата на ...

Page 7 of 7 1 6 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER