fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: реформатори

Талевски: Одговорност од оние што манипулираа со граѓаните пред Собранието на 27 април

„Нашата партија во моментов нема официјален став за никакво државничко прашање. Тоа е сериозен проблем за партија од калибарот на ВМРО-ДПМНЕ“, изјави Никола Талевски од Битола, долгогодишен член на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Шијо ми га Грујо, ал сaшио га Саша

Каков прекрасен почеток. Но… упс... јбг... пак статива. Воопшто не мие криво (се лажам ли себеси?) што се приклучив кон Момците кои во месец јуни минатата година ја започнаа внатрепартиската ...

Заробена партија

Доколку знаат да се извлечат правилни поуки и заклучоци, поразите во животот често знаат да бидат поучни и корисни. Така е во спортот, така е во животот, па така е ...

Реформаторите ќе го менуваат статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Републичкиот Штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ова тело е формирано со цел демократизација, модернизација и европеизација на партијата. „Во таа насока, во целост го поддржуваме процесот на изменување ...

Реформаторите го проблематизираат вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Централниот Штаб на Внатрепартиската Иницијатива за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа состанок со активисти од Републичкиот штаб, 19 Окружни и сите Општински штабови низ Република Македонија. На состанокот се ...

Добро утро со Орданоски

Проверено: до март Грујо у ќорка!

Пишува: Сашо Орданоски Додека го побарав копчето на далечинското на телевизорот за да го покачам тонот на вонредното обраќање на претседателот Иванов, обраќањето заврши! Така, останав скратен од можноста лично да ...

Груевски, биди маж и поднеси оставка!

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција побараа од лидерот Никола Груевски веднаш да поднесе оставка и го повикаа да не продолжува со нови поделби во партијата и етикетирање ...

Коневски: Ексдиректорот на УБК не беше поканет на прославата!

Реформаторот Александар Коневски - Цезар, во разговор за ЦИВИЛ Медиа, вели дека не знае која беше улогата на Љупчо Андоновски, ексдиректор и актуелен советник во Управата за безбедност и контраразузнавање ...

Ударна тупаница и главен оперативец

„Ударната тупаница на меѓународната заедница ... тоа е невладината организација ЦИВИЛ и Џабир Дерала ... главниот играч на меѓународната заедница ... главниот оперативец ... за реализација на сите проекти ... ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER