fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: суспензија

ТикТок пред можна казна и суспензија од ЕУ поради сестринската апликација ТикТок Лите

Европските функционери му се закануваат на ТикТок со огромни казни и можна присилна суспензија оваа недела на делови од новата spinoff апликација, лансирана овој месец, за која регулаторите тврдат дека ...

МИА: Суспензија за Чилиманов

Дисциплинската комисија на државната информативна агенција (МИА) го суспендираше Цветин Чилиманов од работното место. Чилиманов има рок од три дена да се изјасни во врска со суспензијата, за потоа, откако ...

Мајк Пенс со повици за санкции кон Венецуела

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ја повика Организацијата на американските држави да го суспендира членството на Венецуела во таа група од 35 земји. Пенс исто така ги повика членките на Oрганизацијата ...

Комисија ќе утврдува одговорност за „Млади поети“, суспендиран раководител во АМС

Формирање комисија за утврдување одговорност за членовите на стручната комисија ангажирана за селекција и избор за најдобри авторски дела како дел од конкурсот за реализација на проектот „Млади поети“, како ...

Нетанјаху: Суспендиран договорот со ОН за африканските бегалци

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека е суспендиран договорот со агенцијата за бегалци на ОН за преселување африкански мигранти во западни држави. Неколку часа откако беше објавено дека со ...

27 април 2017

Суспендирани вработени во МНР поради настаните на 27 април

Министерството за надворешни работи соопшти дека суспендирало четворица вработени што биле во Собранието на Република Македонија при насилниот упад на 27 април. Министерството за внатрешни работи  доставило известување до Основното ...

Контроверзната забрана на Трамп е стопирана на неопределено време!

Спорната одлука на претседателот Доналд Трамп за забрана на влез во САД на граѓани од претежно муслимански земји повторно е стопирана, овој пат на неопределено време.  Дерик Вотсон, федерален судија ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER